Viešnagė Trakų neįgaliųjų užimtumo centre
2016-04-09

Linksmai nusiteikę išvykome į Trakus, pakeliui stebėjome atbundančią gamtą, gražiuosius Trakų ežerus. Trakų neįgaliųjų užimtumo centre mus pasitiko geroji Teta, kuri parodė nuostabiai sutvarkytą centro teritoriją, gražiai išpuoštas pastato sienas, „aprengtą mezginėliais medį“ (pačių centro lankytojų rankomis), leido pabėgioti ypatingais, ornamentuotais akmenėlių takeliais. Pabuvojome ir dailės kabinete, pasitreniravome treniruočių salėje, medienos kvapą pajutome medžio apdirbimo dirbtuvėse – staliaus darbo kabinete. Bet labiausiai patiko svečiuotis pas dėdę Bitininką, o jau kokia graži jo apranga, iš lino siūtas, bitelėmis dekoruotas apdaras, atrodė kaip tikrų tikriausias bitelių draugas, jų gyvenimo žinovas. Stebėjomis, kiek daug bitininko kabinete bitelių – ir pieštų, ir lankstytų, gražiai dekoruotų. Matėme darbui su bitėmis reikalingus įrankius, tikrus korius, vašką, žiedadulkes, pikį. Bitininkas papasakojo apie bitelių gaminamų produktų naudą žmogui, sveikatai, vaško panaudojimą, gaminant žvakes. Patys ne tik stebėjome bičių produktus, bet gavome vaškinius korelius, iš kurių kiekvienas pasigaminome po savo žvakelę, pamatėme, kokiais būdais liejamos žvakės.

Atsidėkodami už puikų priėmimą ir įdomias veiklas, šio centro lankytojams padainavome, o jie mums nuoširdžiai plojo. Apsiprekinome centro darbuotojų ir lankytojų savos gamybos krautuvėlėje ir su gera nuotaika grįžome į darželį. Džiaugiamės tokia  puikia kelione, bendradarbiavimu su centru, jo žmonėmis, gautomis dovanėlėmis.