Vaikų gynimo diena
2017-06-01

2017 m. birželio 1 d., pirmąją vasaros dieną, Trakų r. Onuškio vaikų darželyje nuo ankstyvo ryto linksmai klegėjo vaikų juokas, darbščios jų rankelės gamino gėlytes, vyko vaikų piešinių paroda, skirta Vaikų gynimo dienai-akcijai „Taikos glėby-birželio 1 d. – Apsikabinkime“. Ta proga sulaukėme daug svečių-darželio socialinių partnerių, atstovų iš įvairių rajono ir Onuškio įstaigų bendruomenių. Į šventę atvyko: Trakų rajono savivaldybės švietimo skyriaus vedėja Dalia Dzigienė, pavaduotoja Alina Jakonis, Trakų r. savivaldybės administracijos, Onuškio seniūnijos seniūnė Zita Aniulienė, Trakų r. Onuškio Donato Malinausko gimnazijos direktorė Rima Blikertienė, Onuškio PSPC direktorė Vanda Vaitulevičienė, Onuškio miestelio bendruomenės pirmininkė, Trakų kultūros rūmų Onuškio padalinio kultūros renginių organizatorė Liuda Kursanovienė, Trakų viešosios bibliotekos Onuškio filialo vedėja Aušra Klečkauskaitė, Trakų r. paramos šeimai ir vaikams Onuškio seniūnijos socialinė darbuotoja Nijolė Korkazienė, darželio tarybos pirmininkė Dovilė Svitovienė.

Šventė prasidėjo Onuškio šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje, kurioje, drauge su atvykusiais svečiais susirinko Onuškio Donato Malinausko gimnazijos pradinių klasių mokiniai ir mokytojai, Onuškio miestelio bendruomenės nariai. Mišias už vaikučius, svečius, darželio darbuotojus, Onuškio bendruomenės narius aukojo klebonas Algimantas Gaidukevičius ir kunigas altarista Ignas Kavaliauskas. Gerbiamas klebonas Algimantas nuoširdžiai pasveikino visus tikinčiuosius ir vaikučius su Jėzaus širdies ir Vaikų gynimo diena, pasidžiaugė su viltimi, kad mažieji gal ir atsimins šią dieną, šį apsilankymą tokiame dideliame pastate, su tiek daug langų, šviesų, gal jiems išliks atminty ilgam, o gal buvo ir tų, kurie pirmą kartą apsilankė bažnyčioje. Padėkojęs Onuškio vaikų darželio direktorei Marytei Buividavičienei už gražiai organizuotą akciją „Apsikabinkime birželio 1 d. Taikos glėby“, klebonas Algimantas palaimino kiekvieną vaiką, dalyvavusį šv. mišiose ir pakvietė visus, susirinkusius į iškilmę, apsikabinti. Taikos, gerumo ir ramybės aura, rodos, ilgai tvyrojo ne tik ore, bet ir visų susirinkusiųjų širdyse.

0unnamed

Šventę pratęsėme vaikų darželyje darželio himnu „Obelų sode, Mokyklos gatvelėj Onuškio darželis puikus...“. Darželio direktorė Marytė Buividavičienė pristatė Onuškio miestelio, seniūnijos, darželio trumpą demografinę-istorinę apžvalgą, nušvietė darželio įkūrimo istoriją. Pabrėžė, kad plačiau apie darželio įkūrimą, Onuškio miestelį, jo įstaigų praeities gyvavimo istorijas galėsime perskaityti jau šį rudenį išleistoje Lietuvos monografijoje apie Onuškį, kurią parengė ir ruošiasi išleisti žurnalisto-fotokorespondento ir knygų leidėjos Klaudijaus ir Živilės Driskių šeima.