Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-mečio šventinė savaitė ir vasario 16-osios dienos minėjimas
2018-02-16

Onuškio vaikų darželio bendruomenė susirinko paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio dieną. Skambėjo tautiška giesmė. Vaikučių rankelėse plazdėjo trispalvės, vaikai su auklėtojomis prisiminė Lietuvos simbolius, trispalvės vėliavos spalvų reikšmę, piešė Lietuvos žemėlapį, prisiminė Lietuvos Himno žodžius, deklamavo eilėraščius.

Direktorė Marijona Buividavičienė darželio bendruomenę padabino metaliniais ženkliukais su Lietuvos nepriklausomybės dienai paminėti skirta 100-mečio atributika, pasveikino su gražia švente.

Priešmokyklinio ugdymo auklėtoja A. Kmieliauskienė ir ikimokyklinio ugdymo auklėtoja O .Stankevičienė paragino darželio bendruomenę pasivaikščioti po Onuškio šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios šventorių ir aplankyti Nepriklausobybės Akto signataro Donato Malinausko kapą. Toliau ėjome pasveikinti Onuškio kultūros centro darbuotojas, bibliotekos darbuotoją, Onuškio seniūnijos seniūnę. Onuškio kultūros centre su Nijolės ir Liudos pagalba pasigaminome trispalves apyrankes ir vaikai dainavo, šoko kultūros centro darbuotojoms.

Vasario 16-ąją dieną ėjome į Kipro Petrausko aikštę, kur iškilmingai buvo pakeliama Lietuvos Respublikos vėliava. Seniūnės Z. Aniulienės padovanotomis vėliavėlėmis ir balionais, pasidabinę tautiniais drabužiais nuėjome į Onuškio Donato Malinausko gimnaziją, kur vadovaujami muzikos vadovės L. Žilionienės sugiedojo V. Kernagio dainą „Giedu dainelę“ ir laisvės kareivėlių dainelę „Mes Lietuvos kareivėliai“.

Visi, atkurtos Lietuvos nepriklausomybės 100-mečio šventės dalyviai ir mes, Onuškio vaikų darželio bendruomenės nariai esame nepaprastai laimingi, kad mums teko dalyvauti pirmame nepriklausomos Lietuvos šimtmečio šventėje ir toliau galime džiaugtis, kad esame liudininkai ir gyvename antrojo Lietuvos šimtmečio pradžios laikotarpyje.